YouTube'un Push Bildirimi ve Kullanımı

12.2.16
Youtube Push

YouTube'un Push Bildirimi ve Kullanımı - YouTube, mobil cihazlarda video izlemeyi seven kullanıcıları sevindirecek yeni bir özellik geliştirdi: Video önerileri bildirimlerinin detayları;

Geçtiğimiz ay YouTube, mobil için yeni bir özellik olan PUSH tanıtmıştı. Android telefonlarda kullanılabilecek olan bu özellik sayesinde YouTube (PUSH), kullanıcının telefonuna video önerileri gönderebilecek.

Özellik kapatılabilir ve aktif edilebilir olacak...

Yukarıda görselde de görebildiğiniz gibi, YouTube, kullanıcılara video önerilerinde bulunabilecek. Yeni bir özellik olduğundan, uygulamayı güncelledikten sonra açtığınızda YouTube, size bu yeni özelliği kullanıp kullanmayacağınızı soracak. YouTube önerileri bazen çok iyi olabilse de, bazen çok alakasız da olabiliyor.

Durduk yere bir yerden bildirim almanın bazen çok can sıkıcı olabileceğini (işte, arkadaşlarınızla yemekte veya toplantıda vb. durumlarda) bilen YouTube ekibi, bu yüzden bu özelliği zorunlu tutmayarak kullanıcıların özgürlüğünü kısıtlamamayı tercih etmiş bulunmakta.

Bu özelliği kullanacak olanlar için anında izlemek zorunda olmadıkları bir videoyu, PUSH sayesinde "Daha Sonra İzle" seçeneğini kullanabilecek olmasını da sizlerle paylaşmış olalım.
Faydalı mı?
Blogger
Disqus
Yorum Ekle

Hiç yorum yok