Blogger Model Teması / Şablonu

Arlina Design: Blogger Model Teması / Şablonu 24.6.16
Blogger Model Teması / Şablonu

Merhaba blogcular, bugün 24.06.2016 bu yazımızda sizlere blogger model temasını / şablonunun tanıtımını yaparak özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Model temamızın muhteşem şık duruşu ve ışık duyarlı bir tema olması onun harika bir tasarıma sahip olduğunu göstermektedir. SEO dostu olan model temasını diğer temalardan ayıran en büyük özelliklerinden biri de SEO uyumlu ve hızlı sayfa yüklenmesidir. Şablonun diğer faydaları ise hem masaüstü hem mobil cihazlarda çok kullanışlı, basit ve anlaşılır olması.

Model Teması / Şablonu Özellikleri

Temanın / şablonun bir üst sürümü ile ilgilenenler iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Ve üst ve tam sürümü fiyatı 70 TL'dir.
ÖZELLİKLERİKULLANILABİLİRLİK
Mobil Uyumluluk testiVar Kontrol
Google Yapısal Veri Test AracıVar Kontrol
SEO DostuVarKontrol
Dinamik BaşlıklarVar
Adsense UyumluVar
Schema.orgVar
Yüksek CTRVar
Kişisel BlogVar
2 SütunVar
Otomatik Devamı MinyatürVar
Duyarlı Reklem AlanıVar
BreadcrumbsVar
Hakkımda Widget'iVar
Thumb ile İlgili (Rastgele) YayınlarVar
Arama KutusuVar
Sosyal paylaşım ButunlarıVar
Duyarlı Açılır MenüVar
Başa Dön SmoothVar
Kısa KodlamaVar
Sınırsız Sayfa NumaralıVar
Son yayınlar Widget'iVar
Yüzer Arama Kutusu ve BültenVar
Rastgele Yayın MenüsüVar
Demo ve indirme bağlantısı için aşağıdaki butonlara tıklayınız.Model Teması / Şablonu Kodeks


1. Yayın İçerisine Ads Reklam Ekleme: Tema kodları içerisinde bulunan aşağıdaki kodu bulun.
<!-- Yayın İçerisine Ads Reklem Ekleme Alanı -->
Bulduğunuz kod yerine adsense reklem kodunuzu buradan HTML Dönüştür ile dünüştürün ve adsense reklam kodunuzu ekleyin.
&lt;div style=&quot;display:block;text-align:center;margin:20px auto;&quot;&gt;
<!-- Yayın İçerisine Ads Reklem Ekleme Alanı -->
&lt;/div&gt;
2. Kısa Kodlar: Kodlarını paylaşmak için <pre><code></code></pre> kodlarını kullanmanız yeterli olacaktır.
<pre><code>
---KODLAR BURAYA--
</code></pre>
3. Duyarlı Youtube Videoları Paylaşımı: Youtube videolarını paylaşmak için kod içerisinde bulunan video ID'sini eklemeniz yeterli olacaktır. Bunu neden yapıyoruz? Youtube videolarının mobil cihazlara ve diğer cihazlara uyumlu olması için tasarlanmıştır.
<div class="videoyoutube">
<div class="video-responsive">
<div class="video-youtube loader" data-src="//www.youtube.com/embed/HI_JFlBeq0U">
</div>
</div>
</div>
Diğer eklentiler demo içerisinde bulunmaktadır.
Faydalı mı?
 1. Bir diğer sorum ise resimlere tıkladığımızda yayının açılması için ne gibi bir işlem yapmalıyım

  YanıtlaSil
 2. Şefim kolay gelsin temanızı siteme uyguladım. Gerekli değişiklikleri yaptım. Ancak blog kayıtları altına yatay olarak etiket duyarlı yayınlar eklemek istiyorum. Mesela Teknoloji etiketli yazı bir yerde Android etiketli yazı hemen yanında olmsını istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Yani eklediğiniz etiketlerin tümünü görüntülemek istiyorsanız yapmanız gereken şu: span.label-info a.label-block:nth-child(n+2), .showpageOf {
  display: none;
  } bu kodu bulun ve bu span.label-info a.label-block:nth-child(n+2), kısmı virgüle kadar silin eğer tüm etiketler görünsün istiyorsanız. Olmazsa tekrardan yazın.

  YanıtlaSil
 4. Dediklerinizi harfiyen uygulayacagım. Yanliz bu temaya widget ekledigim zaman sablon donuyor ve sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum ve widgeti kaldırınca sorun çözülüyor sorunu nedir acaba? Mesela 4 sütunlu yanayana widget eklemek istiyorum yaptığım zaman sabalan donuyor. Tekerar normale döndürmek zorunda kalıyorum. Ozaman da istediğim şablon olmuyor. Fazla oluyorum ama benim bu kodlarla pek aram olmadığı için bir sorum daha olacak. Resimlere tıkladığımızda yayının açılması için ne gibi bir işlem yapmalıyım.

  YanıtlaSil
 5. Olabilir doğrudur. Tema kodlarını yenileyeceğim 15 gün içerisinde o zaman tekrardan indirip kurmanız gerekebilir. Fakat hiç bir sorun yaşamazsınız.

  YanıtlaSil
 6. Şefim son söylediğiniz kodu silip yaptım ancak benim istediğim bu değildi. Bu sefer resimlerin üstünde birden fazla etiket çıktı. Benim istediğim blog kayıtları altına ayrı 2 sütunlu widgetle Teknoloji etiketi olan yazıların yatay olarak çıkması. Yani amaç Ana sayfadaki içeriklerin biraz daha fazla olması hep aynı yazıların olmaması. Her kategoride bir yazı olmasını istiyorum. Birde şu resimlere tıklayınca sayfa açılsın istiyordum. Popüler Yayınlarda oluyor mesela resme tıklayınca hemen o sayfa açılıyor. Şimdi bir tane ekledim mesela rastgele yazılar adı altında. Kontrol edersiniz sevinirim.

  YanıtlaSil
 7. Şimdi anladım. Onu yapmak için js + widget + css kodlarını eklemeniz gerek blogunuza.

  YanıtlaSil
 8. Sana zahmet şefim nasıl yapılır kısaca yazarmisin. Birde su resimlere tiklayinca yazinin açılmasını istiyorum. Oda çok önemli benim icin Kısaca anlatirsan sevinirim.

  YanıtlaSil
 9. Şimdi bu istedikleriniz anlatmayla olabilecek bir durum değil, olsa zaten en başta yardımcı olurdum. Ancak temanın tüm kodlarını bildiğim için ve diğer kodların da etkilenmemesi temanın tamamen elden geçmesi gerekir. İsterseniz bu temanın ücretli versiyonu var şuan istediklerinizi de dahil eder teslim edebilirim isterseniz.

  YanıtlaSil
 10. Şefim sende haklısın emek veriyosun okadar yardım ediyosun birde bizlere. Bu temayı indirmemin sebebi ücretsiz olması. Bir şekilde yapacam artık birşeyler. Yinede sağolasın Allah razı olsun. Emeğine sağlık.

  YanıtlaSil
 11. Teşekkürler eyvallah kardeş

  YanıtlaSil