Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?

27.6.16
Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?

Blogger web sitesi oluşturmak isteyenler yada blogununa yeni bir tasarım kazandırmak isteyen blogclar için, Google'un da önem verdiği ve önerdiği Githud ile CSS, JS ve HTML kodlarınızı güvenli ve kolay bir şekilde barındırabilirsiniz. Daha önce yayınlamış olduğumuz "Blog'a CSS ve JavaScript Google Drive'dan Host Dosyası Oluşturma" konulu yazı ile blogculara Google Drive hakkında önemli bilgiler vererek Js, CSS ve HTML Host Dosyası oluşturmayı anlatmıştık.

Githud özgür yazılım projeleri için bir web depolama servis sağlayıcısı ve Githud sanal hosting işbirliği ile dünyanın en popüler web sitesidir. Bu ek olarak Githud'da depolama veya güncelleme dosyası olan MaxCDN sunucusu ile ücretsiz olarak JS, CSS ve HTML dosyalarını barındırmada popüler.

Neden Githud kullanmalıyız?

Google Drive son zamanlarda 429 HATA'sı vermeye başladı. Bu birazda sınırlandırma ile ilgili bir sorun, bu sorunları yaşamamak ve daha hızlı olan Githud'un MaxCDN sınırsız erişimi sayesinde giderebilirsiniz.

Github ile JS, CSS ve HTML dosyaları nasıl oluşturulur?

Aşağıdaki adımları takip ederek Github ile JS, CSS ve HTML dosyası oluşturabilirsiniz.
1. Githud sitesine buradan erişim sağlayarak bir Githud hesabı oluşturun ve giriş yapın.
2. Sonra sağ üst köşede bulunan artı (+) işaretine tıklayın. Açılan menüden New repository (Yeni depo oluştur) sekmesine tıklayın.

Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?

3. Bir sonraki sayfada aşağıdaki resimdeki gibi dosyanızın bilgilerini oluşturun ve Create repository butonuna tıklayın.
 • Depo Başlığını Yazın.
 • Depo Açıklamasını Yazın.
 • Seç ve Paylaş.
 • İşaretleyin Initialize this repository with a README.
 • Oluşturmak için Create repository tıklayın.

 • Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?

  4. Oluşturduğunuz yeni depoya sadece JS, CSS ve HTML dosyası yükleyin.

  Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?
  Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?

  5. Dosya kaydedildikten sonra, mause imlecini resimdeki gibi kodun üzerine gelin ve sağ tıklayın ve bağlantı adresini kopyalayın.

  Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?

  6. Şimdi Githud üzerinde oluşturmuş olduğumuz ham dosyaları blogger web sitesi yada web sitelerinde kullanmak için bir sonraki adım olan RawGit sayfasına giderek, aşağıda resimdeki gibi kopyaladığınız kodu yapıştırın. Otomatik olarak kodlar oluşturulacaktır. Daha sonra cdn.rawgit.com URL'sini kopyalayın.

  Githud ile Js, CSS ve HTML Doysaları Nasıl Barındırılır?

  7. Oluşturmuş olduğunuz JS, CSS ve HTML kodları blogger web sitesi yada web sitelerine eklemek için aşağıdaki gibi düzenleyin. Eğer kodlarınızı <body> - </body> kodları arasına eklemek istiyorsanız aşağıdaki örnek kodu kullanın.
  <script src="https://cdn.rawgit.com/BloggerEklentileri/pages-HTML/master/be.js" type="text/javascript"></script>
  Eğer kodlarınızı <head> - </head> kodları arasına eklemek istiyorsanız aşağıdaki örnek kodu kullanın.
  <link rel="stylesheet" type ="text/css" href="https://cdn.rawgit.com/BloggerEklentileri/pages-HTML/master/be.js"/>
  Faydalı mı?
  Blogger
  Disqus
  Yorum Ekle

  4 yorum

  Teşekkürler hocam umarım blogunuz iyi yerlere gelir.

  Cevap

  Bu bilgiler icin cok tesekkur ederim

  Cevap

  Hocam, tam olarak bilgi verirmisiniz.

  Cevap

  When you share your words, thoughts and photos on Blogger, you are sharing your passions with the world. Sometimes, you’re passionate about brands or products. Starting today, you can make money by promoting relevant products in your posts, gaining income for each new customer you introduce to your favorite brands.
  This is a new way for you to monetize your blog, giving you control over the advertisers and products you promote, and better connecting your readers with the things you love.
  To get started, go to the Earnings tab on Blogger, and click “Get Started”. If you have an existing AdSense account and the content of your blog matches available ad categories, you're already set. Select an affiliate ad from the “Advertiser Products” widget that appears in the Post Settings panel in the post editor. If you don’t already have an AdSense account, sign up.
  When you post about a brand or product from a featured advertiser, the Google Affiliate Ads for Blogged widget will help you to display an affiliate ad in your blog, which can be a text link, a product image, or a banner. You may earn commissions when someone clicks on your ads and makes a purchase on the advertiser’s site, going beyond “payment per click” to “payment per action” and extending the influential relationship you have with your audience.
  Get started with Google Affiliate Ads for Blogger today to monetize your blog and bring your readers to the products you love.

  Cevap