SEO için Blogger Resimlerine Etiket Ekleme

Arlina Design: SEO için Blogger Resimlerine Etiket Ekleme 22.8.16
Blogger SEO

Blogger Görüntüleri için SEO Optimizasyonu


Blog yayınlarına eklemiş olduğunuz görüntülere yayınla ilgili anahtar kelimeleri etiket olarak eklemeniz Blogger Görüntüleri SEO Optimizasyonu için iyidir. Blog yazmaya yeni başlayan blogcular blog görüntülerine etiket nasıl eklenir bilmiyor olabilirler. Blogumuzda paylaştığımız Blogger SEO ipuçları hakkında bir çok yazı paylaşarak blogculara yardımcı olduk.

Blogger görüntüleri SEO hakkında daha fazla yardımcı olmak için, bu yazımızı okuyarak blog görüntülerine etiket nasıl eklenir ve SEO için ne kadar önemli olduğu öğrenebilirler.

Blogger Görüntülerine Etiket Ekleme


Bu yazımızda blog görüntülerine etiket nasıl eklenir? Aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz;

1- Blogger hesabınızda bulunan blogunuza yeni yayın oluşturduğunuzda yada eski yayınlarınızın görüntülerine etiket eklemek için, yeni bir görüntü yükleyin yada eski görüntüleri düzenleyerek bunu yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoda olduğu gibi blog yayınlarınızın üzerine tıkladığınızda görüntü üzerinde çıkan pop-up penceresinde Özellikler sekmesine tıklayın. Aşağıdaki videoda başlık metni ve alternatif metni kutuları içerisine farklı metinler eklenir. Bu kutulara aynı metinleri eklemeyin.


2- Açılan pencerede başlık metni ve alternatif metni bulunan kutulara yayınızla ilgili etiketleri yazın. İlk seçenek başlık metni'ne yayınızın başlığı ile ilgili anlamlı anahtar kelime ekleyin. İkinci seçenek olan alternatif metni'ne kısa ve tek anahtar kelime eklemeye özen gösterin, çünkü bu etiket doğrudan görüntülerin Google üzerinde görüntülenmesi için önemli bir husustur. Görüntülere etiketleri ekledikten sonra Tamam butonuna tıklayın.

3- Tüm blog görüntülerine etiket eklemek için aynı işlemi yapmalısınız. Bu anlatmış olduğumuz görüntü SEO optimizasyonu blogunuzun için çok faydalı olacaktır.

Blogger Görüntü Etiketleri Açıklaması


Blogcular için faydalı olan bu yazımızı arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Blogger SEO ipuçları hakkında daha fazla bilgiler almak için yorum sistemimizi kullanabilirsiniz. Blogumuza abone olarak tüm yeni güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Etiketler: Blogger Görüntülerine Etiket Ekleme, Blogger SEO ipuçları, Blogspot SEO ayarları
Faydalı mı?
 1. merhaba! bu etiketleri yayındaki resimlerden ne kadarına koyarsak o kadar iyi mi yoksa sadece bir tanesine mi eklemeliyiz.Mesela bir paylaşımda 10 adet resim var hepsine mi ekliyoruz?

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Faruk Dönmez, blog yayınlarında bulunan tüm resimlere eklemelisiniz. Yani bu Google arama motorları tarafından resimlerin ne ile alakalı olduğunu ve Google görsellerde arama sonuçlarında görünmesini sağlamaktadır.

  YanıtlaSil
 3. Öncelikle cevapladığınız için teşekkürler! Peki her resim için başlık metni veya alternatif metin aynı olursa google bunu spam olarak algılayabilir mi? Genelde başlık metni değil ama alternatif metini hep aynı oluyor sıkıntı olur mu? Ayrıca resime başlık eklememiz gerekli mi ve bunun seo açısından bir faydası var mı? Şimdiden teşekkürler!

  YanıtlaSil
 4. Rica ederim. Resim başlık metni ve alternatif metnin aynı olması herhangi bir sorun oluşturmaz. Ben her ikisini de aynı kullanıyorum. Resimlere başlık eklemek her zaman faydalıdır. Eğer resim başlıklarını eklediniz diyelim ve görünmesini istemiyorsunuz, bunu da resim başlığının HTML kodu display: none ile görünmemesini sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan resim başlık metni ve alternatif metin siz bu iki önemli detaya dikkat edin yeterli. Eğer sormak istediğiniz veya kafanıza takılan herhangi birşey varsa lütfen bizimle paylaşın elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

  YanıtlaSil
 5. Böyle ilgili olduğunuz ve sorularımı cevaplandırdığınız için çok teşekkürler.Bu site her zaman aklımın bir köşesinde kalacak:) Ancak benim sormak istediğim bir yazıda her resimin başlık metni veya alt. metni aynı olsa sorun olur mu? Anladığım kadarıyla siz tek bir resim için bu ikisi aynı olursa sorun olmayacağını yazmışsınız.Şimdiden çok teşekkür ederim!

  YanıtlaSil
 6. Merhaba Faruk Dönmez, bir yayında 3 adet veya 5 adet resim kullanıyorsanız, başlık metni ve alternatif metnin aynı olması herhangi bir sorun oluşturmaz. Zaten eklediğiniz resimlerin tümüne yayın başlığını eklemeniz en doğru iş olacaktır.

  YanıtlaSil
 7. Teşekkürler cevapladığınız için.

  YanıtlaSil
 8. Rica ederim, her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, alternatif ve başlık metinlerin en az kaç kelimeden oluşmalı?Ve bir de alt etiket eklerken sözler arasında _ işareti eklenmeli mi?(Meselea para_blog)

  YanıtlaSil
 10. Merhaba Söz Dünyası, başlık metni olarak yayın başlığınızı olduğu gibi ekleyin. alternatif metin yerine de yine aynı şekilde yayın başlığını ekleyebilirsiniz veya etiketlerinizi ekleyebilirsiniz ancak metin aralarına herhangi bir karakter eklemenize gerek yoktur ve eklemeyin de

  YanıtlaSil
 11. Peki hocam eski resimlerde - isareti hangi bir soruna neden olur mu?

  YanıtlaSil
 12. Hayır olmaz tabiki ama bir başlıkta birden fazla kullanmayın.

  YanıtlaSil