Blog İçin Kaliteli İçerik Nasıl Yazılır?

28.2.18
Blog İçin Kaliteli İçerik Oluşturma İpuçları

Herhangi bir blogu başarılı kılmanın en önemli faktörü kaliteli içeriktir. Blogunuzda kaliteli içerik olmadan arama motorlarından yüksek trafik elde edemezsiniz. Aşağıda, blogunuzda kaliteli içerik olşturmak için takip etmeniz gereken kurallar verilmiştir.


Seo hakkında endişelenmeyi bırakın ve kullanıcılarınızın, Google ve diğer arama motorlarının sevebileceği en iyi blog içeriği yazmak için bu dört basit kuralın üzerinde durun.

Blog İçerikleri Oluşturmak İçin 4 İpucu

 • Yayın içeriğinizi asla internette başka kaynaklardan kopyalamayın. Alıntı gibi bazı metinleri kopyalamanız gerektiğinde bile, her zaman içeriğin kaynağına bir bağlantı verin. Az kaliteli otoriteye sahip bazı spamsız sitelere değil, yüksek kaliteli bir kaynak sitesine bağlandığınızdan emin olun.
 • Blog yayınlarınızı yazarken okuyucularınızı her zaman aklınızda tutun. Arama motorları için değil, onu okuyacak olan insanlar için yazı yazın. Ve içeriğinizin okuyucular için yararlı olduğundan emin olun.
 • İçeriğinizi gereksiz anahtar kelimelerle doldurmayın. Anahtar kelime doldurmak, içeriğinizi okumayı zorlaştırır ve arama motorları bu durumda olan içerikleri hiç sevmez.
 • Daima orijinal içerik yazın. Ve makalelerinizin makul bir uzunluğunu korumaya çalışın. Yaklaşık 500 kelime, herhangi bir blog yazısı için yeterli olma eğilimindedir. En az yaklaşık 300 kelimelik bir alt limit oluşturmaya çalışın. Yayın içeriğinize ilgisiz bilgi koymadığınız sürece herhangi bir üst sınır yoktur.
Faydalı mı?
 1. Hocam teşekkürler işime yaradı

  YanıtlayınSil
 2. hocam iki sorum var ikiside bloğun ile ilgi;
  1.Ben alexa ülke sıralmasına giremiyorum sen nasıl girdin anlatırmısın(dünya sıralmasında varım)
  2.Bu tepki ikonlarını ben bir türlü yapamadım daha ayrıntılı bir şekilde anlatırmısn.

  YanıtlayınSil
 3. Merhaba Emrullah Aktas, Alexa sıralamasında zamanla yer almaya başlarsınız. Bunun için acele etmeyin sadece düzenli içerik eklemeniz yeterli.
  Tepki butonlarını en ayrıntılı bir şekilde anlattım, eğer bir sorun yaşıyorsanız yardımcı olurum.

  YanıtlayınSil
 4. Elinize sağlık hocam, anahtar kelime konusunda şunu söylemek istiyorum; anahtar kelime kullanımına dikkat ederek, yazının anlamını ve okunurluğunu dikkate alarak eklemek her zaman yararlı oluyor, icelediğim bir çok rakip sitenin buna dikkat ederek içerik ürettiklerini ve içeriklerinin Google da genelde 1. sırada yer aldığını görüyorum.

  YanıtlayınSil
 5. Güzel bir bilgilendirme. Teşekkürler...

  YanıtlayınSil
 6. Bu CSS kodlarından kaynaklıyor. Fakat, başlıkların daha belirgin olması için bu aralık ideal olanıdır.

  YanıtlayınSil
 7. Teşekkürler Yunus bey, doğru söylüyorsunuz, anahtar kelimeler sadece blogun varlığını değil doğrudan sayfaların aranmasına da yardımcı oluyor.

  YanıtlayınSil
 8. Hocam Merhaba Nasılsınız?
  Hocam sorum şu belgi konu ile ilgili olmayabilir kusura bakmayın
  Blogger yazılarımı yazdığım zaman yaz içerisin de sütun aralıkları bir fazla olduğunu düşünmekteyim örnek olarak ekte resim gönderdim inceleyip düşüncelerinizi benimle paylaşabilir misiniz ve ayrıca size de göre aralıklar fazla ise bunu nasıl düzeltebilirim bu yardımcı olursanız çok sevinirim hocam şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. https://uploads.disquscdn.com/images/252804a8888206e4cced54d10cff7f5e6449f53ea58795dcad5371d176193c13.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/a7a353c7b2237f38c104026d39e6f465f15b9dd09287b5c22c28746a21358416.jpg

  YanıtlayınSil