Blogger Emoji Tepki Butonları Nasıl Eklenir?

26.2.18
Blogger Emoji Tepki Butonları Oluşturma

Hepimiz emoji tepki butonları biliyoruz, çünkü tüm blog kullanıcıları sosyal ağları kullanıyor ve sohbet ediyor. Emoji tepkileri, sohbet anında duygularımızı ifade etmemize yardımcı oluyor. Blogger yorum formlarında kullanılan emojileri görmüş olmalısınız. Fakat yorum formlarında kullanılan emojiler eski ve kullanıcılar tarafından genelde tercih edilmemekte. Bu yazımızda blog yazılarının hemen altında yer alan ve kullanıcıların ilgili yayına anında tepkilerini gösteren yeni emoji tepki butonlarını paylaşacağım.


Blog sitesine neden emoji tepki butonları eklemeliyiz? Blog yazıları yazarak sadece blogdan para kazanmaya çalışmak sizi bir yere kadar götürebilir. Ancak, blog sitenizi özel kılabilecek birşeyler yapabilirsiniz. Blog ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek ve yazılarınızın ne kadar beğenildiğini takip edebileceğiniz emoji tepki butonları blogunuza değer katar.

Emoji tepki butonlarının oldukça şirin görünmesinden dolayı, blog ziyaretçilerinin büyük bir çoğunluğunun ilgisini çekebilecek ve ziyaretçileriniz yazılarınız hakkındaki düşüncelerini daha kolay ifade edebilecektir.

Emoji Tepki Butonlarının Özellikleri

1- Blogger emoji tepki buları ücretsizdir.
2- Web sitelerine ve blog sitelerine kolaylıkla eklenebilir.
3- Masaüstü ve mobil ekranlara duyarlıdır.
4- Emoji tepki tıklamaları IP ile sayılır.
5- Analytics mevcut.

Blogger'a Emoji Tepki Butonları Nasıl Eklenir?

Blog sitenize emoji tepki bularını eklemek için öncelikle Blogger hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra blogunuzun kumanda panelinin sol tarafında bulunan menüden Tema > HTML'i Düzenle yolunu takip ederek blogunuzun şablon editör sayfasını açın ve aşağıdaki adımları takip edin.

Video

Birinci adım: Sharethis Reaction Buttons sayfasına gidin ve GET REACTION BUTTONS'a tıklayın.

İkinci adım: Emoji butonlarının sağda, ortada veya solda olmasını istediğiniz şekilde hizalayın.

Üçüncü adım: REGISTER & GET THE CODE'a tıklayın. Açılan sayfada hesabınızı oluşturmak için alan adınızı/blog URL'nizi, e-postanızı ve şifrenizi girin. Bu bilgiler yönetim paneline giriş yapmanıza ve emoji tepki bularını güncellemenize yardımcı olacağı için bilgileri not edin. Bilgilerinizi girdikten sonra kodu almak için GET THE CODE butonuna tıklayın.

Dördüncü adım: İlk kodu kopyalayın ve blogunuzun şablon editör sayfasında bulunan </body> kodunun bir satır üzerine ekleyin.

JavaScript Komut Dosyası
<script type="text/javascript" src="//platform-api.sharethis.com/js/sharethis.js#property=5a93bf00e3b02a00133b3175&product=inline-reaction-buttons"></script>

Yukarıdaki kodu şablon editör sayfanıza eklediğinizde şablon sayfanız kodu kaydetmez. Bu nedenle, komut dosyası içerisinde bulunan "&" kodu &amp; ile değiştirin.

<script type="text/javascript" src="//platform-api.sharethis.com/js/sharethis.js#property=5a93bf00e3b02a00133b3175&amp;product=inline-reaction-buttons"></script>

Beşinci adım: Yukarıdaki kodu ekledikten sonra aşağıdaki ikinci kodu kopyalayın ve emoji tepki butonlarının görünmesini istediğiniz yere ekleyin.

HTML
<div class="sharethis-inline-reaction-buttons"></div>

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra şablon editör sayfanızı kaydedin.

Emoji tepki butonlarını ekledikten sonra blogunuzu doğrulamak için, emoji butonlarının bulunduğu herhangi bir sayfanın URL'sini ekleyerek videoda olduğu gibi doğrulayabilirsiniz.

Bknz: Blogger Yeni Veri Konumlandırma Etiketleri

Emoji tepki butonlarını sadece yayın sayfalarında kullanmak istiyorsanız aşağıdaki etiketleri kullanın. Yukarıdaki kodları aşağıdaki konumlandırma etiketleri arasına ekleyin.

Veri Konumlandırma Etiketi
<b:if cond='data:view.isPost'> ... </b:if>

Emoji Tepki Butonları Neden Görünmüyor? 

Emoji tepki butonları, 5 dakika etkinleştirme süresinden sonra hala görünmüyorsa, bu durumda Sharthis hesabınıza giriş yapın ve Mülk Ayarları'nı tıklayın. Doğrulama butonuna tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın. E-posta adresinizi doğrulamak için gelen kutunuzu kontrol edin ve Sharethis'den gönderilen doğrulama bağlantısına tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın.

Umarım bu yayınımız tüm blog kullanıcıları tarafından çok beğenilir. Bu yayınımız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa yorum formunu kullanabilirsiniz.
Faydalı mı?
 1. Teşekkürler hocam elinize sağlık, blogger dünyasına yaratıcı içerikler kazandırıyorsunuz

  YanıtlayınSil
 2. Ben teşekkür ederim Yunus bey. Güle güle kulanın.

  YanıtlayınSil
 3. Çok şık olmuş... emeğine sağlık...

  YanıtlayınSil
 4. Öncelikle teşekkürler :) Mobil görünümde emojileri aktif edemedim. Yardımcı olur musunuz? teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 5. Merhaba Yakup TOPCU, herhangi birşey yapmanıza gerek yok zaten mobil uyumlu

  YanıtlayınSil
 6. script kodunun bir kısmı için hata verip kaydetmiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim.

  XML, satır 624, sütun 123 ayrıştırılırken hata oluştu: The reference to entity "product" must end with the ';' delimiter.

  script type="text/javascript" src="//platform-api.sharethis.com/js/sharethis.js#property=5aa2282cd362000013e3b0e4&product=inline-reaction-buttons"></script

  hatayı kodun 4&product=inline kısmında ki = de veriyor..

  YanıtlayınSil
 7. Merhaba Link Değişim, yukarıdaki açıklamalarımızı tamamen okursanız sorunun nerede olduğunu kesin olarak görebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 8. Merhaba öncelikler teşekkür ediyorum :) Mobilde emojileri aktif edemedim yardımcı olur musunuz? teşekkürler

  YanıtlayınSil
 9. Blogunuzda Blogger temalarını kullanıyorsanız bu durum normal.

  YanıtlayınSil
 10. Teşekkürler https://burcgunlukfal.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 11. Müzikliste Bloguma Ekledim Teşekkürler

  YanıtlayınSil
 12. "Link degisim" ayni hata bizdede olusmustu.Daha dogrusu ayni hatayi bizde yaptik.Hatanin sebebi "&amp" yazisinin arkasindaki noktali virgül";" isaretinide eklemelisin.

  YanıtlayınSil
 13. Ekledim ama sitese açılır pencere reklamı çıkıyor

  YanıtlayınSil
 14. İyi gayet güzel ekledik ama yukarıda arkadaşın dediği gibi başkası siteye girdiğinde sharethisin açılır penceresi çıkıyor okeye basıp geçiyosun ama ben bunun çıkmasını istemiyorum.

  YanıtlayınSil