Blogger ve Wordpress için Twitter Emoji Listesi

21.12.19
Blogger ve Wordpress için Twitter Emoji Listesi

Blogger ve Wordpress için Twitter Emoji Listesi - CSS ve HTML kodlarına ihtiyaç duymadan Twitter emojilerini web sitelerinizde nasıl kullanılacağını biliyor musunuz? Twitter emoji listesinde bulunan tüm emojileri web sitelerinde kullanmanın basit bir yolu var.

Şimdi Twitter renkli emojileri blog sitenizde kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Blogger hesabınıza giriş yapın ve blog sitenizin yönetici sayfasında bulunan Tema > HTML'i Düzenle yolunu takip ederek blog sitenizin tema editör sayfasını açın. Klavyenizin CTRL + F tuşları yardımıyla </body> kodunu bulun ve aşağıdaki javascript kodunu </body> kodunun bir satır üzerine ekleyin ve sayfayı kaydedin.

Javascript
<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
function downloadJSAtOnload(){var d=document.createElement("script");d.src="https://raw.githack.com/jquerycods/jstwemoji/master/jstwemoji.js",document.body.appendChild(d)}window.addEventListener?window.addEventListener("load",downloadJSAtOnload,!1):window.attachEvent?window.attachEvent("onload",downloadJSAtOnload):window.onload=downloadJSAtOnload;
var pres=document.querySelectorAll("span");for(var i=0;i<pres.length;i++){pres[i].addEventListener("click",function(){var e=getSelection();var t=document.createRange();t.selectNodeContents(this);e.removeAllRanges();e.addRange(t)},false)};
//]]>
</script>

Blog sitenizde kullanmak istediğiniz harf, ifade ve işaret gibi bir çok renkli emojiye Twitter emoji listesinden ulaşabilirsiniz.

Twitter Emoji Listesi

Emoji listesinde emoji resimlerinin yanında yada altında kendisine ait karakter kodu &#x1F52C; bulunmakta. Emoji karakter kodlarını istediğiniz yere ekleyerek kullanabilirsiniz.

Örnek verecek olursak; bir e-posta widget'ı ile takip formu oluşturdunuz ve başlık olarak da "Bizi Takip Edin" veya "E-Posta Abone Bülteni" yazdınız. Başlıkların hemen yanına renkli bir emoji eklemek istiyorsunuz, tıpkı icon ekler gibi karakter kodlarını kullanarak renkli emojileri ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder