Google Drive İndirme / Download Linki Oluşturma

Google Drive İndirme / Download Linki Oluşturma

Blogger sitelerinizde Google Drive'dan doğrudan indirme bağlantısı kurarak dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Blogunuzun daha kullanışlı olması için ve Google Drive'dan doğrudan bir indirme bağlantısı kurmak için Google Drive İndirme / Download Linki Oluşturma sayfasını kullanabilirsiniz.

Google Drive İndirme Linki Nasıl Oluşturulur?

1. Google Drive'da barındırmış olduğunuz tüm dosyalarınızı blogger sitelerinde veya web sitelerinde kullanmak üzere indirme linki oluşturma için, yüklemiş olduğunuz dosyanın üzerine mause ile gelerek sağ tıklayın. Açılan pencerede paylaş seçeneğine tıklayın ve açılan pencereden sağ alt köşede bulunan Gelişmiş seçeneğini tıklayın. Paylaşım ayarları penceresinden Değiştir seçeneğine tıklayın;
  • Açık - Web üzerinde herkese açık
  • Açık - Bağlantıya sahip olan herkes
  • Kapalı - Belirli kullanıcılar
Açık - Web üzerinde herkese açık, seçeneğini işaretleyin ve kaydedin.

2. Dosyanızın üzerine mause ile sağ tıkladığınızda açılan pencerede görünen aşağıdaki örnek kodda olduğu gibi, kodu kopyalayın ve bağlantı ID'nizi alın.

Bağlantı ID'si; 0B25x-zf4MlGwUlEySjlvTlR5QkU

https://drive.google.com/file/d/0B25x-zf4MlGwUlEySjlvTlR5QkU/view?usp=sharing

3. Goodle Drive ID'nizi, aşağıda Google Drive ID'nizi Buraya Ekleyin yazan kutu içerisine ekleyin ve Link Oluştur bütonuna tıklayın.

4. Sonuç : İndirme linkiniz kullanılmak üzere hazır. Mause ile sağ tıklayarak veya CTRL+C yardımıyla indirme linkinizi kopyalayabilirsiniz.