Duyarlı Blogger Şablonları ve Yararları

12.2.16
Duyarlı Blogger Şablonları ve Yararları

Duyarlı Blogger Şablonları ve Yararları - Google tarafından da desteklenen duyarlı şablonlar (temalar) adsense yada diğer reklam gelirlerinizi artıracağı gibi blogunuzun SEO alanına da faydası çok büyüktür.

Duyarlı şablon (tema) nedir? - Blogger Blogspot Mobil Uyumlu Blogger Temaları


Özellikle dünya genelinde teknolojik gelişmeler zaten ileri düzeyde. Bu bağlamda blogunuz içerik kısmının bir çok ziyaretçiler tarafından erişilebilir olması blogunuz açısından oldukça gelişme göterecektir.

Bir PC veya dizüstü bilgisayarlardan erişim sağlar gibi bazı internet kullanıcılarının internette gezinmek için rahat özellikler sergileyen ve teknolojik özelliklerle donatılmış akıllı telefonlar aracılığıyla sevdikleri sitelere yada web sayfasına erişimleri mümkün olmaktadır.

Henüz duyarlı şablonlar ile tanışmadınız mı? Duyarlı bir şablon ile cihazların ekran özeliklerine ve genişliğine göre uyum sağlayan şablonlardır. Mesela akıllı telefonlar üzerinden bir web sitesine yada bloga ulaşabilirsiniz, o zaman ekranda sağlanan görünüm sitenizin yada bloğunuz görünümü cihazın ekran özelliklerine göre ayarlanıp ziyaretçilerin rahat bir şekilde dolaşımını sağlamaktadır. Akıllı telefon üzerinden erişilen bir web sitesi normalde büyük bir ekrana sahiptir, bu nedenle dokunmatik ekran özelliklerine sahip cihazlarda sayfanın ekrana sıkıştırılması yani ekran boyutunun özelliklerini algılamasıdır. Bunun yanında duyarlı şablonlar görünüm itibariyle de göze hitap etmesi ve ziyaretçileri memnun etmek açısından çok faydalıdır.

Duyarlı Şablonun Faydaları Nedir? 


Çok geniş ekran boyutuna sahip sitelerin yada blogun akıllı telefonlar üzerinden erişim sağlandığında ekranı sağ-sola kaydırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Duyarlı şablonlara sahip olmayan sitelerin yada blogların akıllı telefonlar üzerinde erişimin çok yavaş olması ve sayfanın yüklenme hızının oldukça düştüğü görülmektedir.

Duyarlı şablonun en büyük özelliği ekran algılaması ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sağlamasıdır.

Yorum Gönder