Wordpress ve Blogger için Renkli Twitter Emojileri

8.3.16
Wordpress ve Blogger için Renkli Twitter Emojileri

Wordpress ve Blogger için Renkli Twitter Emojileri - Blogunuzda kullanmak istediğiniz Twitter Emojilerini hiç bir CSS veya HTML kod eklemeden de kullanabileceğiniz Twitter Emoji listetisini sizlerle paylaşıyoruz. Wordpress ve Bloglarda çok rahat kullanabileceğiniz bu emojileri (ifadeler) blogunuza yüklemeden resimlerin yanındaki 🌹 gibi karakter yazılarını kullanarak blog sitenize renkli emojiler eklemiş olursunuz.

Blogger Blogspot'a Renkli Emoji Ekleme


Blogger sitenize renkli emojiler eklemek için aşağıdaki adımları takip edin.

Blogger hesabınıza giriş yapın ve ardından blogunuzun kumanda panelinde bulunan Tema > HTML'i Düzenle yolunu takip ederek blogunuzun şablon sayfasını açın. Açılan sayfada CTRL+F yardımı ile </body> kodunu bulun ve aşağıdaki kodu </body> kodunun bir satır üzerine ekleyin ve şablonu kaydedin.

<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
function downloadJSAtOnload(){var d=document.createElement("script");d.src="https://rawgit.com/BloggerEklentileri/emoji/master/twitter.js",document.body.appendChild(d)}window.addEventListener?window.addEventListener("load",downloadJSAtOnload,!1):window.attachEvent?window.attachEvent("onload",downloadJSAtOnload):window.onload=downloadJSAtOnload;
var pres=document.querySelectorAll("span");for(var i=0;i<pres.length;i++){pres[i].addEventListener("click",function(){var e=getSelection();var t=document.createRange();t.selectNodeContents(this);e.removeAllRanges();e.addRange(t)},false)};
//]]>
</script>

Blogunuzda kullanmak istediğiniz daha bir çok renkli emojileri paylaşmız olduğumuz emoji listesinden ulaşabilirsiniz. Blogunuzda kullanmak için renkli harf emojileri, ifade emojileri, işaret emojileri gibi bir çok renkli emojiyi barındıran bu listemizi siz sevgili ziyaretçilerimiz için hazırlamış bulunmaktayız.

Listede ifadelerin yanında bulunan &#x1F609; karakterler kullanarak emojileri kullanabilirsiniz.

Resimlerde de gördüğünüz gibi her resmin kendi altında yada yanında kodu bulunmakta. Mesela iletişim formu oluşturdunuz ve adını Bize Ulaşın olarak yazdınız ve yanında bir icon yada emoji görmek istiyorsunuz icon ekler gibi belirtmiş olduğum kodları kullanarak renkli iconlar yada renkli emojileri blogunuza eklemiş olursunuz.
Faydalı mı?
Blogger
Disqus
Yorum Ekle

1 yorum

nasıl kullanıcaz ?

Cevap