Blogger Ziyaretçileri ile Gerçek Zamanlı Mesajlaşma

12.3.17
Blogger Ziyaretçileri ile Gerçek Zamanlı Mesajlaşma

Blogger Ziyaretçileri ile Gerçek Zamanlı Mesajlaşma - Blogger online alış-veriş siteleride canlı destek olarak da bilinen chat sistemini kullanmak isteyen blogcular için ziyeretçilerine daha iyi hizmet sunabilecekleri Tawk.to hakkında bilgiler paylaşıyoruz.

Tawk.to, blogger blogspot veya web sitesine giriş yapan ziyaretçileri izleme ve canlı sohbet etmenizi sağlayan ücretsiz mesajlaşma ve kolay özelleştirilebilir bir uygulamadır.

Bu uygulama özellikle e-ticaret gibi ticari faaliyet gösteren blog veya web siteleri için çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Sitenize giren kullanıcı sitenizle alakalı herhangi bir konu hakkında bilgi almak veya soru sormak için e-posta ve yorum yazmak yerine daha hızlı cevap alabileceği bu uygulama ile daha kolay kullanıcılara hizmet sunabilirsiniz.


Canlı Destek Uygulaması Blogger Sitesine Nasıl Eklenir?


1- Tawk.to sitesine giderek e-posta adresiniz ile ücretsiz hesap oluşturun. Hesap oluşturduktan sonra e-posta adresinize aktivasyon mailini tıklayarak hesabınızı aktifleştirin. Bu işlemden sonra gelen sayfada site adı ve URL'si ekleyin ileri (next) butonuna tıklayın. Gerekli alanları doldurun ve widget javascript kodunu kopyalayın. Widget kodu aşağıdaki gibidir.

<script type="text/javascript">
var Tawk_API=Tawk_API||{}, Tawk_LoadStart=new Date();
(function(){
var s1=document.createElement("script"),s0=document.getElementsByTagName("script")[0];
s1.async=true;
s1.src='https://embed.tawk.to/000000000000000000000000/default';
s1.charset='UTF-8';
s1.setAttribute('crossorigin','*');
s0.parentNode.insertBefore(s1,s0);
})();
</script>

2- Blogger hesabınıza giriş yapın ve eklemek istediğiniz blogun kumanda panelinden Tema > HTML'i Düzenle yolunu takip ederek blogunuzun şablon editör sayfasını açın. CTRL+F yardımı ile </body> kodunu bulun ve kopyaladığınız widget javascript kodunu </body> kodunun bir satır üzerine ekleyin ve şablonu kaydedin. Sitenizi kontrol edin.

Yönetim Paneli Hakkında Bilgiler


1- Yönetim panelini Türkçe yapmak için Tawk.to yönetim paneli sağ üst köşesinde bulunan dil seçeneğinden pano dilini Türkçe olarak değiştirebilirsiniz.

2- Kontrol paneli, bu sayfada siteniz ile ilgili istatistikleri izleyebilirsiniz. Gerçek zamanlı ziyaretçileri, sohbetleri ve geçmişi görüntüleyebilirsiniz.

3- Admin, bu sayfada özellikleri ve mülk ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Özellik Ayarları
 • Özellik ayarları, bu sayfada sitenizin adını, URL'sini ve ID gibi bilgilerini düzenleyebilirsiniz.
 • Özellik üyeleri, bu sayfada uygulamaya üye davet ederek birden fazla admin ekleyebilirsiniz.
 • Kısayollar, bu sayfada hazır ileti gibi uygulamada kullanacağınız kısayollar oluşturabilirsiniz. Ve daha bir çok özelliği buradan kontrol edebilirsiniz.

Mülk Ayarları
 • Widget ayarları, bu sayfada canlı sohbet widget içeriği gibi bilgileri ayarlayabilirsiniz.

4- Yönetim paneli sağ üst köşesinde bulunan profilim sayfasından sayfa içeriği, widget görünümü ve ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Tawk.to Bazı Özellikleri


 • Blog veya web sitesi ziyaretçilerini gerçek zamanlı olarak izleme.
 • Masaüstü ve mobil cihazınızdan sohbetleri cevaplama.
 • Ziyaretçileri Triggers ile proaktif bir şekilde etkileşime sokma.
 • Ziyaretçi widget'ını blog veya web sitenize uyacak şekilde özelleştirme.
 • Tebrikleri ve mesajları istediğiniz dile kullanma.
 • Önceden tanımlanan kısayollarla hızlı yanıt verme.
 • Blogger, Wordpress, Joomla, Magento vb. gibi platformlara entegre edebilme.

Canlı destek uygulamasını Windows uygulaması (App), Mac OSx uygulaması (App), iPhone uygulaması (App), Android uygulaması (App) ve Integrations gibi ekranlardan da gerçek zamanlı olarak kontrol ve takip edebilirsiniz.

Sitenize eklediğiniz bu uygulama ile gerçek zamanlı sohbetin yanı sıra sitenizi ziyaret eden kullanıcının nereden ve hangi cihaz üzerinden sitenize giriş yaptığını da takip edebilirsiniz.

Yorum Gönder